Svatební víno

Chystáte svatbu, ale nevíte kde s výběrem vína začít? Jaké víno a v jakém množství pořídit? Připravili jsme si pro vás 6 tipů jak spolehlivě a pohodlně zajistit vše potřebné. Skvělé víno je důležitou součástí každé svatební hostiny. Rádi vám s výběrem pomůžeme a poradíme. Nabízíme mezinárodně oceňovaná vína z malých rodinných a boutiqových vinařství.

nevěsta
nevěsta

Svatba je výjimečným dnem. Proto volte i výjimečné víno. Je dobré si vše předem správně naplánovat a na svatbě se netrápit s tím zda hostům chutná, nebo řešit situaci kdy máte vína nedostatek. S naší pomocí bude rozhodování o výběru vína jednoduché a bez stresu. Svatba je jedinečným dnem, který si zaručeně užijete. Proč si neužít i samotné plánování? 

Rádi vám poskytneme všechny zajímavé informace ze světa vína, které vám výběr ulehčí a zpříjemní. Výhodou nákupu svatebního vína u nás je možnost uskladnění v ideálních podmínkách (chlazený sklep) až do momentu, kdy jej budete potřebovat. Nemusíte si tak dělat starosti s tím, kde víno uložit. Přizpůsobíme se vašim potřebám.  

A teď to nejdůležitější. Několik rad pro povedený výběr vína: 

Tip č. 1 - Kolik vína pořídit?

Kolik vína bude potřeba? Určitě nechcete, aby vám na svatbě víno došlo. Doporučujeme počítat se spotřebou půl až jedné lahve na každého hosta. Zároveň je důležité zvážit zda budete na svatbě servírovat i jiný alkohol - pokud ano, můžete počítat s menší spotřebou vína. Své hosty však znáte nejlépe vy a zvažte například i kolik hostů nepije vůbec.

Tip č. 2 - Bílé a červené

Nyní, když máte základní představu o množství lahví, musíte vybrat jaké víno budete servírovat. Standardem je 50/50 - polovina množství bílého, druhá polovina červeného. Většina hostů tak získá možnost vybrat si variantu, kterou mají radši. Zajímavou volbou je i víno růžové - osvěžující, elegantní a hlavně romanticky zabarvené. 

Tip č. 3 - Zima, nebo léto?

Vyberte víno, které bude chutnat většině hostů - lehce pitelné, s příjemnou vůní. Myslete i na to kde a kdy se vaše svatba koná. Pokud jde o letní venkovní svatbu, doporučujeme raději zvolit svěží, ovocná bílá a růžová vína. Naopak v zimě bude větší zájem o víno červené a můžete si dovolit vybrat i výraznější víno s bohatým charakterem.

Tip č. 4 - Co přípitek?

Na přípitek je vhodné použít šumivé víno. Jedna lahev zpravidla vyjde na 7 skleniček. Lepší je však počítat s drobnou rezervou, kdyby si někteří hosté chtěli nechat dolít skleničku druhou. Klasikou je šampaňské. Pokud chcete hosty potěšit něčím neobvyklým, můžete vybrat např. alsaský crémant, či šumivé toskánské víno. Velmi kvalitní, ale mnohem levnější alternativy. Osvěžující volbou jsou i růžová šumivá vína.

Tip č. 5 - Elegance

Vzhled etikety je důležitý. Nabízíme elegantní vína, která zapadnou do svatebního prostředí. Pokud má vaše svatba určité barevné schéma, nebo tématiku, dokážeme vám víno esteticky sladit. Třeba i k vašim svatebním šatům. Co třeba víno na jehož etiketě je uvedena apelace Saint-Amour? Na svatbu jak stvořené. 

Tip č. 6 - Velké lahve

Dalším naším tipem jak zaručeně zaujmout je využití nestandardních objemů. Přípitek můžete servírovat z magnum lahví o objemu 1.5 litru. Velikost těchto lahví je velmi efektní a pro mnoho hostů to bude možná i první příležitost, kdy se s takto velkou lahví vína setkají. Zaručeně pobaví a vytvoří příjemnou atmosféru. Určitě potěší i dárky pro hosty ve formě mini vína v lahvích s polovičním objemem (0.375 litru).

Většina lidí nenakupuje víno ve velkém množství - jsme tu proto, abychom vám tento proces pomohli usnadnit a vše potřebné připravili za vás. V případě zájmu o odběr většího množství vína nás neváhejte kontaktovat přímo na e-mail, nebo prostřednictvím kontaktního formuláře níže. Můžeme vám tak vytvořit výběr přímo na míru. Nabídneme vám zvýhodněné ceny a domluvíme se na každém detailu.

Plánování vína máte za sebou. Co dál? Naučte se tančit! Na váš svatební tanec vás připraví tým profesionálních tanečníků ze studia COOL DANCE.